francie-rumunsko-euro__192x128_.jpgVe třetím hracím dni evropského šampionátu byl v Curychu na programu první zápas skupiny C mezi Francií a Rumunskem. Favorité "skupiny smrti" nedokázali vyzrát na rumunskou obranu a zápas skončil bezbrankovou remízou.

Trenér Domenech dal přednost útočné dvojici Benzema - Anelka. Útočník Chelsea byl malým překvapením, většina odborníků očekávala, že vedle jednoho z největších talentů francouzkého fotbalu Benzemy nastoupí Thierry Henry. Ten je však podle některých spekulací zraněný a trénuje individuálně. Domenech jej však nominoval alespoň mezi náhradníky.

První poločas byl takřka bez šancí. Za zmínku stojí jen moment z 33. minuty, kdy Anelka hlavičkoval nad.

EURO 2008:

Rumuni v prvním poločase posbírali několik zbytečných žlutých karet, což se jim v dalším průběhu hry mohlo vymstít.

Druhý poločas nevypadal o moc lépe než ten první. Pressing Francouzů byl vidět pouze na vlastní polovině, proto měli hráči Rumunska prostor vyměňovat si míč v obraně. Dopředu však ani jeden tým téměř nic neukázal.

Vyjímkou mezi Francouzi byl Franck Ribery, přes kterého šly snad všechny útočné akce favorizovaného týmu. Na většinou až devítičlennou obranu však sám vyzrát nemohl.

Nejvíce naběhal Nicolita, nejrychlejší byl Ribery

Talent Benzema zůstal daleko za očekáváním, jen dvě jeho střely měly náznak šance. Čím více se blížil konec utkání, tím víc byla hra obou mužstev nervóznější a přibývalo nepřesností. Pokud někdo očekával aspoň v poslední desetiminutovce fotbal hodný evropskému šampionátu, nedočkal se - hra byla rozkouskovaná množstvím faulů nebo vhazování.

Větší radost z remízy mají Rumuni, kteří prožili úspěšný návrat na velkou akci, kde osm let chyběli. To Francouzi si museli vyslechnout pískot nespokojených fanoušků a před souboji s Nizozemskem a Itálií mají o čem přemýšlet.