villa-david-spanelsko-rusko-oslava__192x128_.jpgNa začátku utkání byli aktivnější Rusové. Ukázali běhavý fotbal a řádné plnění taktických pokynů trenéra Hiddinka - bohužel jen v prvních dvaceti minutách. V nich si vytvořili i několik šancí, za zmínku stojí zejména střelecký pokus Semshova, který však brankáře Casillase neohrozil.

První branka utkání padla ve dvacáté minutě. Torres snadno obešel obránce Kolodina, poté chytře našel Villu a ten již zakončoval do prázdné brány. O chvíli později mohli Rusové srovnat. Přízemní přihrávka napříč celým vápnem se dostala až k Semakovi, který orazítkoval pravou tyč Casillasovy branky. Nadějná šance byla způsobena naprostou statickou obranou Španělů.

Chvíli před poločasovou přestávkou vstřelilo Španělsko druhou branku. Rusové zahráli špatně rohový kop, Španělé rychle přenesli hru na soupeřovu polovinu, Iniesta skvělou přihrávkou za obranu vybídl Davida Villu a ten z první našel skulinku mezi nohama Akinfeeva.

EURO 2008:

Rusové se z gólu do šatny nedokázali vzpamatovat. Ve druhé půli měli problémy s nasazením, chyběl jim pohyb, kterým se prezentovali v úvodu utkání.

Na trenérovi Hiddinkovi bylo vidět, jak je nespokojen s předvedenou hrou svých svěřenců. Jako výstrahu pro ostatní hráče stáhl ze hřiště nevýrazného Bystrova, který přitom nastoupil až do druhé půle. Jako by chtěl hráčům ukázat, že v příštím utkání může nastoupit úplně jiná sestava.

Závěr ve vyšším tempu

David Villa dovršil patnáct minut před koncem utkání hattrick. Dostal vynikající přihrávku do běhu, pohrál si s obráncem a do protipohybu brankáře poslal míč do sítě.

Rusko se stalo prvním poraženým týmem letošního šampionátu, který dokázal vstřelit gól. Pět minut před koncem utkání se z rohu dokázal prosadit hlavou útočník Pavlyuchenko. Svůj tým tím vyburcoval k závěrečnému tlaku.

Poslední slovo ale měli Španělé. Villa využil špatné přihrávky v ruské obraně, chytře přihrál Iniestovi, který pálil z voleje. Jeho pokus Akinfeev vyrazil pouze k Fabregasovi, který z ofsajdové pozice poslal hlavou míč do sítě. Rozhodčí však branku uznali a Španělé tak vyhráli 4:1.