cesko_turecko_galerie12__192x128_.jpgPrvní poločas pohledný fotbal nepřinesl. Z průměru se vymkla jen šance Chorvatů v 19. minutě, kdy Modrič z levé strany odcentroval, Olič se nádherně položil do míče, hlavičkou ale jen orazítkoval břevno Rüstüho brány. Odražený míč poslal rovněž hlavou mimo tyče Kranjčar.

Druhý poločas byl na gólové příležitosti bohatší, hrálo se totiž prakticky pouze před Rüstüho brankou. V 51. minutě vystihl špatnou malou domů Olič, jenže turecký gólman zlikvidoval oba jeho hlavičkové pokusy.

V 70. minutě sehráli Chorvaté pohlednou kombinaci, Rakitič ale z hranice pokutového území vypálil nad branku. O dvě minuty stejný hráč odcentroval, ale Olič ani napotřetí nezamířil za Rüstüho záda, jeho střela totiž skončila těsně mimo.

V 84. minutě se postavil k přímému kopu ze vzdálenosti 25 metrů od brány Srna, míč namířil přesně do šibenice, ale turecký brankář robinzonádou vytěsnil míč mimo bránu. Prodloužení ještě mohl odvrátit Olič, který vběhl mezi dva turecké obránce, míč ale špatně trefil a ten se odkutálel do náruče Rüstüho.

Turci si vůbec první šanci utkání vypracovali ve 100. minutě. Arda přihrál na hranici velkého vápna Semihovi Sentürkovi, ale ten se teprve zastřeloval, jeho rána skončila nad bránou. Pak už přišlel hektický závěr zápasu, který stejně jako v zápasech se Švýcarskem a Českem skončil šťastně pro Turky.

Chorvatům nebyl nic platný ani gól Ivana Klasniče v předposlední minutě druhého prodloužení, který padl po Rüstüho netaktickém vyběhnutí a centru Luky Modriče na zcela volného chorvatského forvarda, který hlavičkoval zblízka do prázdné brány.

Čtvrtfinále
Chorvatsko - Turecko 1:1 (0:0, 0:0) na pen. 1:3

Branky: 119. Klasnič - 122. Semih. Penalty proměnili: Srna - Arda, Semih, Altintop. Neproměnili: Modrič, Rakitič, Petrič.

Rozhodčí: Rosetti - Griselli, Calcagno (všichni Itálie). ŽK: Tuncay, Arda Turan, Ugur Boral, Asik Emre (všichni Turecko). Diváci: 51 428.